Projectoverzicht

22343 - Optimalisatie Overstort Rode Kruisstraat
Laatst bijgewerkt: 30 mrt 2025

Dit project volgen

  • Krijg belangrijke info
  • Geef je mening over de werken
Ja, stuur me de nieuwsbrief

Startdatum: 17 maart 2025

De werken zullen 30 maanden duren

Ja, houd me op de hoogte via WhatsApp

 

Waarom deze werken?

Vandaag werkt het overstort naar de IJse in de Rode Kruisstraat niet naar behoren. Bij veel regen loopt het teveel aan rioolwater langs het overstort in de IJse. Het rioolwater is afvalwater, verdund met regenwater. 

Bovendien, als het waterpeil in de IJse stijgt, dan stroomt het propere rivierwater door het overstort in de hoofdriool. In de hoofdriool mengt het propere rivierwater zich met het afvalwater. Alles loopt meer stroomafwaarts dan weer opnieuw in de IJse langs een overstort. Dit willen we uiteraard voorkomen. 

Bronnen aansluiten op de IJse 

Er zijn nog veel bronnen aangesloten op de hoofdriolering. We gaan dit propere bronwater rechtstreeks op de IJse aansluiten. 

Herstellen gemeentelijke riolering 

De gemeentelijke riolering is op enkele plaatsen in slechte staat. Hierdoor ontstaan zinkgaten. Ook dit gaan we oplossen. 

Afvalwater woningen aansluiten op riolering 

Enkele woningen lozen hun afvalwater nog in de IJse. Deze woningen worden verplicht aangesloten op de hoofdriolering. Langs de Rode Kruisstraat komt een bufferbekken voor regenwater. Bij zware regenval wordt het propere regenwater hier gebufferd alvorens in de IJse te stromen. Dit verkleint de kans op wateroverlast stroomafwaarts van de IJse. 

Welke werken?

In de J.B. Charlierlaan, de Kasteelstraat, de Rode Kruisstraat, de Baron de Man d’Attenrodestraat en de J.B. Michielsstraat komt een gescheiden rioleringsstelsel. 

Het regenwater gaat langs het bufferbekken naar de IJse. 

Het afvalwater voeren we af naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Neerijse (Huldenberg).

 

Ontdek alles over deze werken in de infofolder

Nieuws en updates

  • 20 mrt 2025

    Eerste voorbereidingen achter de rug

     

    De eerste, voorbereidende werken zijn ondertussen zichtbaar in de Rode Kruisstraat en in het park langs de IJse. 

     

    Vermoedelijk in de week van 1 april begint de aannemer riolering aan te leggen in de Rode Kruisstraat. De vuilwater- en de regenwaterriolering worden tegelijk aangelegd in 1 sleuf. Dit spaart tijd. 

     

    De woningen worden meteen ook aangesloten op de nieuwe afvoeren. 

     

    Binnen een maand kruispunt onderbroken 

     

    De week van 14 april start de aannemer met de werken op het kruispunt Rode Kruisstraat - J.B. Charlierlaan (fase 2B). Van dan af is doorgaand verkeer niet meer mogelijk in de J.B. Charlierlaan en geldt een omleiding. 

     

    Tijdens de paasvakantie werkt de aannemer gewoon door. Enkel op paasmaandag liggen de werken stil.

     

    teaser
  • 13 mrt 2025

    Werken Rode Kruisstraat starten maandag

     

    Maandag 17 maart starten de werken in de Rode Kruisstraat. De eerste weken voeren we voornamelijk voorbereidende werkzaamheden uit, waaronder het plaatsen van werfsignalisatie, de algemene werfinrichting, rooien van bomen en struiken, plaatsen van bemaling, opbraak van de rijweg, het vertrek maken voor de rioleringswerken, enzovoort. 

     

    Hou er rekening mee dat door deze werken de oprit oprijden op sommige momenten tijdelijk niet meer mogelijk is. 

     

    We verwachten dat we tegen het einde van maart volop met de eigenlijke rioleringswerken kunnen starten in de Rode Kruisstraat (fase 2A).

     

  • 27 feb 2025

    Werken starten aan bufferbekken en in Rode Kruisstraat

     

    Maandag 17 maart starten de riolerings- en wegenwerken in Hoeilaart. We beginnen met de aanleg van het bufferbekken (fase 1) en met de rioleringswerken in de Rode Kruisstraat (fase 2A). 

     

    Voorbereidende werken

     

    • Eerst voert de aannemer voorbereidende werken uit: plaatsen van de werfsignalisatie, de werfinrichting, plaatsen van bemaling, de opbraak van de rijweg, enzovoort.
    • We verwachten dat we tegen het einde van maart volop met de eigenlijke rioleringswerken kunnen starten in de Rode Kruisstraat (fase 2A). 

     

    Rooien struiken en bomen in Rode Kruisstraat 

     

    • Tussen 17 en 28 maart worden in de Rode Kruisstraat (fase 2A) struiken en bomen gerooid.
    • Ook op andere plaatsen is het voor de aanleg van de riolering nodig om struiken en bomen te verwijderen. Meer info hierover volgt later. 

     

    Verloop van de werken 

     

    • De rioleringswerken bestaan uit een ‘trein’ van graafmachines die systematisch opschuift met het plaatsen van riolering en het aanbrengen van steenslag achter zich.
    • Afhankelijk van waar de ‘trein’ zich op dat moment bevindt, zal de toegang tot jouw oprit tijdelijk niet mogelijk zijn. 

     

    Nuttige tips

     

    • Verwacht je een levering of iets dergelijks? Neem contact op met de werfleiding. We bekijken samen wat er mogelijk is.
    • Volg de voortgang van de rioleringsaanleg. Als je ziet dat de ‘rioleringstrein’ 20 tot 30 meter verwijderd is van jouw oprit, dan kan je er vanuit gaan dat de dag erna de oprit voor een korte periode niet toegankelijk is. Parkeer jouw auto buiten de werkzone. 

     

    Huisvuilophaling 

     

    • Tijdens de werken in de straat kan de huisvuildienst de woningen niet bereiken.
    • Breng daarom jouw huisvuil de dag voor de ophaling (of de dag zelf) naar de dichtstbijzijnde straathoek.
    • Zorg ervoor dat alles netjes bij elkaar geplaatst wordt.
    • Is dit voor jou niet mogelijk? Verwittig de werfleiding. 

     

    Vragen en meldingen 

     

    • Loopt er iets op de werf niet zoals het hoort? Heb je vragen over de uitvoering van de werken? Dan kan je hier terecht: 
      - info@viabuild.be 
      - 03 206 25 00 
      - Vermeld altijd "Rode Kruisstraat - Hoeilaart".
    • Een dringende vraag? Spreek de werfleiding/projectleiding ter plaatse aan. Je herkent hen aan de witte helm.
    • Tijdens de werkuren kan je ook terecht in de werfburelen: Rosendael Business Park D, Terhulpsesteenweg 6.

     

Dit project volgen

  • Krijg belangrijke info
  • Geef je mening over de werken
Ja, stuur me de nieuwsbrief

Nuttige contacten

Contactcenter

03 450 45 45 (elke werkdag van 8u tot 17u)

Contactformulier

Jamie Van Vlasselaer

Werfleider aannemer Viabuild

Locatie werfkeet:

Park Rozendael 6D, Hoeilaart