Nieuws

ZNB3006 - Wegenis- en rioleringswerken Frezenbergstraat-Noord
13 feb 2025

Vanaf maandag rioleringswerken in Frezenbergstraat van Nonnebossenstraat tot Elleboogstraat

 

Maandag 17 februari begint de aannemer riolering aan te leggen in de Frezenbergstraat, in de zone van de Nonnebossenstraat tot de Elleboogstraat. Dit zal, afhankelijk van het weer, anderhalve tot twee weken duren. 

 

Nadat de rioolbuizen in de grond liggen, brengt de aannemer de aansluitingen van een vijftiental woningen in orde. 

 

Bereikbaarheid woningen 

 

  • Wanneer de aannemer de rioolbuizen legt voor je woning, kan je de oprit niet gebruiken voor de auto. 
  • Merk je dat de aannemer jouw woning nadert, parkeer dan de auto buiten de werkzone. 
  • Zodra de rioolbuis ligt, vult de aannemer de sleuf terug op en hij dekt deze af met steenslag. 
  • Je kan daarna stapvoets tot aan de woning rijden. 

 

Frezenbergstraat - Zone Elleboogstraat tot Grote Molenstraat 

 

In deze zone starten de archeologen op dinsdag 18 februari met hun voorbereidingen. De dag nadien gaan ze van start met het archeologisch onderzoek.

 

teaser
21 jan 2025

Bereikbaarheid Frezenbergstraat

 

De archeologen hebben de zone tot en met huisnummer 59 vrijgegeven. De aannemer is meteen de sleuf beginnen opvullen vanaf de Nonnebossenstraat zodat de woningen in deze zone terug toegankelijk worden met de wagen. Buiten de werkuren van de aannemer kan je de oprit terug op- en afrijden. 

 

Momenteel zijn de archeologen aan de slag in de volgende zone. Het is de bedoeling om later deze week ook hier de sleuf te vullen. 

 

Opgelet - Bij felle of aanhoudende regen kunnen de archeologen niet werken. 

 

Respecteer de werfzone 

 

We begrijpen dat de archeologische opgravingen veel belangstelling opwekken. We dringen wel aan dat iedereen de werfzone respecteert en deze niet betreedt. Voor jouw veiligheid en die van de archeologen. Zo kunnen de archeologen ook hun werk doen.

 

15 jan 2025

Eerst archeologisch onderzoek

 

Na het slechte weer van de voorbije dagen is de aannemer gestart met de opbraak van de wegenis tussen de Nonnebossenstraat en Grote Molenstraat. 

 

Eerst worden de officiële voorafgaandelijke archeologische onderzoeken uitgevoerd onder toezicht van de overheid. Nadat de werfzone is vrijgegeven door de bevoegde instanties, vullen we de sleuf aan zodat de wagens terug op de opritten van de woningen kunnen. 

 

Met de verschillende werfpartners werd afgesproken om dit stapsgewijs te doen om de periode van ontoegankelijkheid te beperken. Het archeologisch onderzoek werd gestart vanaf de Nonnebossenstraat. 

 

Zodra we zicht hebben op de eigenlijke start van de rioleringswerken informeren we je hierover.