• Aquamarkt
  • Aquaplus
  • Rosi
  • Opdrachten
  • Jobs
  • Contact
  • Partnerportaal
  • Onze impact
  • Wat we doen
  • Realisaties
  • Rioleringswerken in je buurt
    • Verloop van de rioleringswerken
    • Wat kan ik doen als bewoner
    • Welke werken voeren wij uit?

Leren

  • Lesmateriaal
  • Lager onderwijs
  • Secundair onderwijs
  • Stage-en thesisbegeleiding
  • Hoger onderwijs
  • Bezoek Aquafin

Samenwerken

  • Steden en gemeenten
  • Aannemers en studiebureaus
  • Bedrijven
  • Innovatie en onderzoek
  • Ekiden Challenge

Investor Relations

  • Bedrijfsprofiel
  • Financiering
  • Corporate governance Aquafin
  • Jaarverslagen
  • Groene financiering
  • Financiële kalender

Over Aquafin

  • Jobs
  • Veelgestelde vragen
  • Contact
  • Aqua magazine gratis ontvangen
Hoofdkantoor
Dijkstraat 8
2630 Aartselaar
België
  • Iedere werkdag tussen 8 en 17 uur03 450 45 11
  • Noodnummer (buiten werkuren) 0800 16 603
Zuivere impact
© 2026 Aquafin
Website door leapforward.be
  • Algemene Voorwaarden
  • Cookie policy
  • Privacy Policy
  • Toegankelijkheidsverklaring
  • Cookie policy
  1. Rioleringswerken in je buurt
  2. Riolerings- en wegenwerken in de Paanderstraat (Waregem)
WAR3033

Riolerings- en wegenwerken in de Paanderstraat (Waregem)

Startdatum:

23 feb 2026

Einddatum:

21 jun 2027

Laatste update
11 sep 2026

Update van de werken

  • Gisteren ontving je een mail met verkeerde info over de planning van de werken, hiervoor onze excuses. Hieronder vind je de juiste planning.

    Paanderstraat
    • Op maandag 14 september starten we met de aanleg van de betonverharding vanaf de brug. Van daaruit schuiven we in drie stortdagen op richting de N43.
    • Hoe ver we elke dag precies geraken, hangt af van de vooruitgang van de werken. Daarom kunnen we de exacte afbakening per dag vooraf niet vastleggen.
    Bereikbaarheid
    • Omdat we momenteel bezig zijn met de voorbereidende werken, zijn de woningen in de werfzone zijn niet meer bereikbaar met de wagen.
    • Na de aanleg moet het beton voldoende uitharden. Voetgangers kunnen de nieuwe verharding na ongeveer twee dagen opnieuw gebruiken. Voor autoverkeer geldt een uithardingstermijn van ongeveer één maand.
    • We brengen je op de hoogte zodra de exacte timing voor de heropening van de straat bevestigd is.

    Belangrijk: betreed het verse beton niet en breng er geen tekeningen, markeringen of afdrukken in aan. Zo vermijden we schade en zorgen we voor een kwalitatief eindresultaat.

    Let op: de volledige planning is onder voorbehoud en kan wijzigen door het weer of onvoorziene omstandigheden.

Lees alle nieuwsberichten

Wat doen we?

Aquafin en zijn partners voeren in deze buurt werken uit aan de rioleringsinfrastructuur. Met dit project verbeteren we de werking van het rioleringsnet en dragen we bij aan een duurzame en klimaatrobuuste leefomgeving.

Welke werken voeren we uit?

We werken aan de rioleringsinfrastructuur om het bestaande netwerk te vernieuwen, te versterken of uit te breiden. Waar mogelijk combineren we deze werken met de heraanleg van het openbaar domein, zoals de rijweg, voetpaden of fietspaden.

Waarom zijn deze werken nodig?

Met deze werken:

  • verbeteren we de waterkwaliteit in beken en rivieren
  • verminderen we de kans op wateroverlast bij hevige regen
  • zorgen we voor een beter functionerend rioleringsnet
  • maken we de omgeving klaar voor toekomstige uitdagingen zoals klimaatverandering

Hoe verlopen de werken?

Rioleringswerken verlopen meestal in een vaste volgorde. Tijdens de werken is hinder onvermijdelijk, maar we doen er alles aan om de impact te beperken en de werken veilig en vlot te laten verlopen. 

In de video hieronder krijg je een goed beeld van hoe we te werk gaan, van de eerste graafwerken tot de afwerking van de straat.

Praktische info

Rioleringswerken hebben een impact op de omgeving. Hieronder lees je de belangrijkste praktische informatie. 

Toegang tot jouw woning 

Door de werken is er geen doorgaand verkeer toegelaten. Tijdens de werkuren (meestal van 7.00 tot 16.30 uur) vragen we je om niet over de werf te rijden. Soms geraak je heel moeilijk door. Denk bijvoorbeeld aan stilstaande of manoeuvrerende werfvoertuigen. Te voet blijft de toegang tot je woning altijd gegarandeerd. Moet je overdag weg? Dan parkeer je je auto best buiten de werfzone voor 7 uur ‘s ochtends.

Huisvuilophaling

De afvalophaling blijft tijdens de werken doorgaan op het gebruikelijke ophaalmoment. Kan de vuilniswagen je straat niet bereiken? Dan vragen we je om je huisvuil naar de dichtstbijzijnde straathoek buiten de werfzone te brengen, of naar het verzamelpunt dat de aannemer voorziet. 

Lukt dit niet, neem dan contact op met de aannemer. Zijn contactgegevens kan je onder ‘Contact’ terugvinden. Samen zoeken jullie naar een passende oplossing. 

Pakketdiensten

Pakjesbezorgers zullen tijdens de werken niet altijd even vlot tot aan je woning geraken. Laat je pakjes daarom leveren bij het dichtstbijzijnde bereikbare ophaalpunt.

Hulpdiensten

Tijdens de werken blijft de nodige doorgang voor hulpdiensten steeds gegarandeerd. Je woning blijft dus op elk moment bereikbaar voor brandweer, ambulance en politie.

Verhuis of levering 

Plan je een verhuis of een bijzondere levering tijdens de werken? Laat het zo snel mogelijk weten aan de aannemer zodat hij hier rekening mee kan houden. 

Zijn contactgegevens kan je onder ‘Contact’ terugvinden.

Jouw veiligheid op de werf

Bij rioolwerken staat veiligheid op de werf centraal. Achter elke hoek schuilen er veiligheidsrisico’s. Denk aan rijdende vrachtwagens, diepe putten of andere obstakels. Daarom nemen we tal van maatregelen, zowel voor jou als voor onze medewerkers.  

Lees meer

Buurtafgevaardigde of vertegenwoordiger handelaars

We verwelkomen graag een of meerdere vertegenwoordigers van de bewoners en/of handelaars op de werfvergadering. Ze zijn de ideale schakel tussen de buurtbewoners en de projectleiding. De vertegenwoordigers kunnen jouw vragen bundelen en bespreken op het werfoverleg. Zo word je rechtstreeks betrokken bij de uitvoering van de werken. Geïnteresseerd om vertegenwoordiger te zijn? Laat dit weten aan de projectmanager of aan het contactcenter (tel. 03 450 45 45).

Tips & informatie

Op zoek naar meer informatie of praktische tips? Hieronder bundelen we een aantal documenten die je verder op weg helpen.

  • Flyer Waterdichte Kelderpdf - 198.81 kB
  • Infographic Lage Kelder Aansluitingpdf - 389.04 kB
  • Flyer geurhinderpdf - 197.01 kB
  • Flyer afkoppelenpdf - 868.22 kB
  • Flyer Spoel Geen Afval Doorpdf - 51.75 kB
  • Flyer Spelende kinderenpdf - 1.1 MB

    Timing en fasering

    We voeren de rioleringswerken stap voor stap uit. Dat betekent dat we niet overal tegelijk werken, maar telkens over een kortere afstand. Op die manier duurt de hinder per fase minder lang. Hieronder vind je een overzicht van de verschillende fases

    Dit project is opgedeeld in 3 fases, we zitten momenteel in Fase 1: Riolerings- en wegeniswerken in de Leenriestraat vanaf kruispunt Leenriestraat-Beveren-Dries tot aan parking sportsite.

    Fase 1: Riolerings- en wegeniswerken in de Leenriestraat 
vanaf kruispunt Leenriestraat-Beveren-Dries tot aan parking sportsite

    Fase 2: Riolerings- en wegeniswerken in de Leenriestraat 
vanaf parking sportsite tot aan Paanderstraat nr. 23

    Fase 3: Riolerings- en wegeniswerken in de Paanderstraat vanaf kruispunt Leenriestraat tot aan Paanderstraat nr. 55

    Nieuwsberichten

    Hieronder lees je de laatste nieuwsberichten over het project.

    11 sep 2026

    Update van de werken

    Gisteren ontving je een mail met verkeerde info over de planning van de werken, hiervoor onze excuses. Hieronder vind je de juiste planning.

    Paanderstraat
    • Op maandag 14 september starten we met de aanleg van de betonverharding vanaf de brug. Van daaruit schuiven we in drie stortdagen op richting de N43.
    • Hoe ver we elke dag precies geraken, hangt af van de vooruitgang van de werken. Daarom kunnen we de exacte afbakening per dag vooraf niet vastleggen.
    Bereikbaarheid
    • Omdat we momenteel bezig zijn met de voorbereidende werken, zijn de woningen in de werfzone zijn niet meer bereikbaar met de wagen.
    • Na de aanleg moet het beton voldoende uitharden. Voetgangers kunnen de nieuwe verharding na ongeveer twee dagen opnieuw gebruiken. Voor autoverkeer geldt een uithardingstermijn van ongeveer één maand.
    • We brengen je op de hoogte zodra de exacte timing voor de heropening van de straat bevestigd is.

    Belangrijk: betreed het verse beton niet en breng er geen tekeningen, markeringen of afdrukken in aan. Zo vermijden we schade en zorgen we voor een kwalitatief eindresultaat.

    Let op: de volledige planning is onder voorbehoud en kan wijzigen door het weer of onvoorziene omstandigheden.

    2 sep 2026

    Aanleg betonverharding in de Paanderstraat start op 4 september

    Op vrijdag 4 september starten we met de aanleg van de betonverharding in de Paanderstraat. We beginnen aan het doodlopende gedeelte ter hoogte van de brug. Daarna leggen we het rode fietspad aan de voet van de brug aan. Vervolgens schuiven de werken op vanaf de brug richting Gentseweg. 

    De volledige betonaanleg duurt naar verwachting ongeveer twee weken. Als de weersomstandigheden gunstig blijven, zijn de betonwerken tegen 18 september afgerond.

    Bereikbaarheid en parkeren

    Tijdens de werken is autoverkeer in de werkzone niet mogelijk. We vragen daarom om je wagen buiten de werkzone te parkeren. Parkeren kan op de brug en op de parking van de sportvelden. Te voet geraak je natuurlijk altijd op je bestemming.

    Woon je in de Leenriestraat of parkeer je daar? Vanaf maandag 7 september kan je de straat enkel nog in- en uitrijden via Beveren-Dries.

    Na de aanleg moet het beton voldoende tijd krijgen om uit te harden. Gemotoriseerd verkeer kan daarom gedurende 28 dagen niet over het nieuw aangelegde beton rijden. Fietsers en voetgangers kunnen er wel over zodra het beton minstens 24 uur is uitgehard.

    Planning afhankelijk van het weer

    De planning kan nog wijzigen door de weersomstandigheden. Bedankt voor je begrip en medewerking.

    16 jul 2026

    Update van de werken - aanvulling

    In de vorige update ontbrak de link naar het kaartje dat aangeeft waar de knip in de Paanderstraat is aangebracht. 

    +++

    De aannemer gaat binnenkort in bouwverlof. Hieronder geven we je een overzicht van wat al werd afgewerkt en hoe de werfzone tijdens het bouwverlof bereikbaar blijft. 

    Stand van zaken 

    Vóór de start van het bouwverlof werkten we enkele zones af om de toegankelijkheid te verbeteren: 

    • In de Leenriestraat legden we de betonverharding aan. 
    • In het noordelijke deel van de Paanderstraat legden we de voorbereidende laag in asfalt aan. 
    • In het zuidelijke deel van de Paanderstraat, inclusief de doodlopende zijstraat, legden we de steenslagverharding aan. 
    Bouwverlof 
    • Het bouwverlof loopt van zaterdag 18 juli tot en met zondag 9 augustus. 
    • Tijdens die periode voeren we geen werken uit. 
    Hinder en bereikbaarheid tijdens het bouwverlof 

    Om te vermijden dat doorgaand verkeer door de werfzone rijdt, sluiten we de Paanderstraat tijdelijk af voor doorgaand verkeer. 

    • Ter hoogte van de aanduiding op het kaartje is er geen doorgang mogelijk voor voertuigen. 
    • Voetgangers kunnen wel door. 
    • Fietsers kunnen ook door, maar enkel met de fiets aan de hand. 

    De hulpdiensten zijn op de hoogte van de afsluiting. 

    Onderaan de update vind je de afsluiting ook op kaart. 

    Verdere planning 

    Na het bouwverlof bezorgen we een meer gedetailleerde planning voor de rest van het project. Daarin geven we onder meer informatie over: 

    • De afwerking van de opritten. 
    • De afwerking van de bermen in de Leenriestraat. 
    • De heraanleg van de betonverharding in de Paanderstraat. 
    16 jul 2026

    Update van de werken

    In de vorige update ontbrak de link naar het kaartje dat aangeeft waar de knip in de Paanderstraat is aangebracht.

    +++

    De aannemer gaat binnenkort in bouwverlof. Hieronder geven we je een overzicht van wat al werd afgewerkt en hoe de werfzone tijdens het bouwverlof bereikbaar blijft. 

    Stand van zaken 

    Vóór de start van het bouwverlof werkten we enkele zones af om de toegankelijkheid te verbeteren: 

    • In de Leenriestraat legden we de betonverharding aan. 
    • In het noordelijke deel van de Paanderstraat legden we de voorbereidende laag in asfalt aan. 
    • In het zuidelijke deel van de Paanderstraat, inclusief de doodlopende zijstraat, legden we de steenslagverharding aan. 
    Bouwverlof 
    • Het bouwverlof loopt van zaterdag 18 juli tot en met zondag 9 augustus. 
    • Tijdens die periode voeren we geen werken uit. 
    Hinder en bereikbaarheid tijdens het bouwverlof 

    Om te vermijden dat doorgaand verkeer door de werfzone rijdt, sluiten we de Paanderstraat tijdelijk af voor doorgaand verkeer. 

    • Ter hoogte van de aanduiding op het kaartje is er geen doorgang mogelijk voor voertuigen. 
    • Voetgangers kunnen wel door. 
    • Fietsers kunnen ook door, maar enkel met de fiets aan de hand. 

    De hulpdiensten zijn op de hoogte van de afsluiting. 

    Onderaan de update vind je de afsluiting ook op kaart. 

    Verdere planning 

    Na het bouwverlof bezorgen we een meer gedetailleerde planning voor de rest van het project. Daarin geven we onder meer informatie over: 

    • De afwerking van de opritten. 
    • De afwerking van de bermen in de Leenriestraat. 
    • De heraanleg van de betonverharding in de Paanderstraat. 
    18 jun 2026

    Update van de werken

    Hieronder geven we je een overzicht van de planning en verwachte hinder voor de komende periode. 

    Leenriestraat 
    • In de Leenriestraat legden we de betonverharding aan. Het beton moet nu voldoende kunnen uitharden. 
    • Laat het verse beton rustig uitharden. Wandel of fiets er niet over en laat kinderen er niet op spelen. Zo vermijden we schade aan de nieuwe verharding. 
    Paanderstraat 

    Noordelijk deel Paanderstraat 

    • In het noordelijke deel van de Paanderstraat leggen we een voorbereidende laag in asfalt aan. Volgens de huidige planning gebeurt dat eind juni of begin juli. 

    Zuidelijk deel Paanderstraat 

    • In het zuidelijke deel van de Paanderstraat starten we met de rioleringswerken tussen het kruispunt met de Leenriestraat en de zijstraat. 

    Zijstraat Paanderstraat 

    • In de zijstraat van de Paanderstraat sluiten we twee woningen aan op de nieuwe riolering. Daarna leggen we er een steenslagverharding aan. 
    Bouwverlof 

    Het bouwverlof loopt van zaterdag 18 juli tot en met zondag 9 augustus. Het streefdoel is om vóór de start van het bouwverlof de volgende werken te hebben afgerond:   

    • De betonverharding in de Leenriestraat. 
    • De voorbereidende laag in asfalt in het noordelijke deel van de Paanderstraat. 
    • De steenslagverharding in het zuidelijke deel van de Paanderstraat, inclusief de doodlopende zijstraat. 

    Let op: de planning is onder voorbehoud en kan wijzigen door het weer of onvoorziene omstandigheden. 

    12 jun 2026

    Update van de werken

    Hieronder geven we je een overzicht van de planning en verwachte hinder voor komende periode. 

    Planning 

    Leenriestraat 

    • Vanaf maandag 15 juni is de Leenriestraat tijdelijk niet toegankelijk door voorbereidende werken. 
    • Op woensdag 17 en donderdag 18 juni leggen we de nieuwe betonverharding aan. Daarna moet het beton voldoende kunnen uitharden. 
    • Als alles volgens planning verloopt, stellen we de straat tegen het einde van de week erna opnieuw open. We brengen je op de hoogte zodra de exacte timing bevestigd is. 

    Belangrijk: Laat het verse beton rustig uitharden. Wandel of fiets er niet over en laat kinderen er niet op spelen. Zo vermijden we schade aan de nieuwe verharding. 

    Parking sportsite 

    • Ook de parking aan de sportsite is tijdelijk niet toegankelijk. De parking blijft afgesloten tot de nieuwe betonverharding voldoende is uitgehard. 
    • Volgens de huidige planning duurt dit tot en met vrijdag 26 juni. 

    Paanderstraat 

    De Paanderstraat blijft bereikbaar voor plaatselijk verkeer. 

    • Je rijdt er over de tijdelijke laag minder-hindersteenslag. 
    • Hou rekening met aangepaste omstandigheden. 

    Let op: de volledige planning is onder voorbehoud en kan wijzigen door het weer of onvoorziene omstandigheden. 

    2 jun 2026

    Morgen ophaling huisvuil

    Nu de rioleringswerken in de Leenriestraat bezig zijn, geraakt de ophaaldienst voor het huisvuil niet in de straat.

    We vragen je dat je je huisvuil nog vanavond of morgenvroeg naar de ophaalpunten brengt. Die vind je:

    • Op de hoek van de Beveren-Dries  
    • Op de hoek van de Paanderstraat

    De ophaalpunten staan in het blauw op dit plannetje.

    Lukt dit niet voor je? Spreek dan af met je buur of vraag een van de werklui om te helpen.

     

    28 mei 2026

    Update van de werken

    Hieronder geven we je een overzicht van de planning en verwachte hinder voor komende periode. 

    Planning 

    Leenriestraat 

    • Op donderdag 4 en vrijdag 5 juni maken we het steenslag vlak en bereiden de straat voor op de asfaltwerken. De woningen blijven buiten de werkuren bereikbaar (voor 6.30 uur en na 16.30 uur) . 
    • Op woensdag 10 juni leggen we asfalt aan. Daardoor is er vanaf woensdagochtend 10 tot donderdag 11 juni geen toegang tot de woningen met de auto. Van vrijdag 12 tot en met zondag 14 juni zijn de woningen opnieuw bereikbaar met de auto via de werf. 
    • Op maandag 15 en dinsdag 16 juni leggen we beton aan. Tijdens deze werken vragen we om je wagen buiten de werkzone te parkeren. De woningen zijn dan niet bereikbaar met de auto. 
    • Na de betonwerken moet het beton minstens een week uitharden. In die periode kan er niet over het beton gereden worden. We gebruiken snelhardend beton om de doorlooptijd zoveel mogelijk te beperken. 
    • Wanneer we meer informatie hebben brengen we je op de hoogte. 

    Paanderstraat 

    • In de Paanderstraat leggen we de riolering verder aan richting de Kortrijkseweg (N43). Aansluitend koppelen we de woningen over op de nieuwe riolering. 
    • In het deel van de Paanderstraat richting Deerlijk voeren we voorbereidende werken uit. We installeren onder meer de bemaling, zodat we in de loop van juni ook kunnen starten met de rioleringswerken in dit deel. 

    Let op: bovenstaande planning is onder voorbehoud en afhankelijk van het weer en onvoorziene omstandigheden.   

    13 mei 2026

    Update van de werken

    Hieronder geven we je een overzicht van de planning en verwachte hinder voor de komende periode.  

    Planning 

    Leenriestraat 

    • Tegen donderdag 14 mei voorzien we een tijdelijke laag steenslag. Daarnaast zorgen we ook dat de opritten opnieuw toegankelijk zijn. 
    • We verwachten eind mei of begin juni te starten we met de voorbereiding van de bovenbouw van de rijweg. In juni leggen we de betonverharding aan. 
    • We brengen je later op de hoogte over de uitvoering van de werken en de uithardingstijd van het beton. 

    Paanderstraat 

    • We breken richting de N43 de betonverharding verder op. Tijdens het verlengde weekend (14 - 17 mei) blijven de opritten toegankelijk. 
    • Na het verlengde weekend starten we opnieuw met de rioleringswerken op het kruispunt. Daarna leggen we de nieuwe riolering verder aan richting de N43. 
    Hinder 
    • Van donderdag 14 tot en met zondag 17 mei sluiten we de Leenriestraat tijdelijk af voor doorgaand verkeer. Dat doen we met een fysieke afsluiting ter hoogte van de elektriciteitscabine. De stadsdiensten en hulpdiensten zijn hiervan op de hoogte. 
    • Het sportterrein is enkel bereikbaar vanaf de Beveren Driesstraat. 

    Let op: bovenstaande planning is onder voorbehoud en afhankelijk van het weer en onvoorziene omstandigheden.   

    30 apr 2026

    Werken Paanderstraat en Leenriestraat – planning komende week

    De aannemer plant de volgende stappen in de werken aan de Paanderstraat en Leenriestraat.

    Tot donderdag 30 april
    • Tot deze middag legt de aannemer riolering aan. Daarna wordt de werkzone aangevuld en veilig achtergelaten voor het verlengde weekend van 1 mei.
    • De oprit van huisnummer 3 blijft bereikbaar tot maandag.
    Vanaf maandag 4 mei: afsluiting Paanderstraat

    Vanaf maandag 4 mei sluiten we de Paanderstraat tijdelijk af. Dit is nodig om de werken veilig en vlot te laten verlopen.

    Die dag voeren we volgende werken uit:

    • Plaatsen van signalisatie en omleiding
    • Installeren van een droogzuiginstallatie langs de Paanderstraat richting Gentseweg
    • Opstarten van de rioleringsaanleg in de Leenriestraat tot aan het kruispunt met de Paanderstraat
    Planning per dag
    • Dinsdag 5 mei: verder aanleggen van riolering
    • Woensdag 6 mei: opbreken van de oude inbuizingen en starten met het opbreken van de betonverharding in de Paanderstraat. (Deze werken kunnen ook op donderdag of vrijdag plaatsvinden.)
    • Donderdag 7 mei en vrijdag 8 mei: aanleggen van de regenwaterafvoer van de gracht tot aan het kruispunt met de Paanderstraat.

    We doen er alles aan om de hinder zoveel mogelijk te beperken en danken je voor je begrip.

     

    22 apr 2026

    Update van de werken

    Hieronder lees je de laatste stand van zaken en vind je een overzicht van de planning voor de komende periode.   

    Stand van zaken 
    • De grondwaterverlaging voor de plaatsing van het pompstation neemt langer in beslag dan voorzien. Hierdoor liggen de rioleringswerken momenteel enkele dagen stil. 
    • We verwachten het pompstation tegen het einde van deze week te plaatsen.  
    • Over het algemeen lopen de werken geen vertraging op 
    Planning 

    Leenriestraat (fase 1 + deel fase 2) 

    • Wanneer het pompstation geplaatst is, starten we de rioleringswerken opnieuw op.  
    • In de week van 23 mei starten we met de voorbereiding van de bovenbouw van de rijweg. 
    • In de week van 1 juni leggen we de nieuwe weg aan. Aansluitend werken we de bermen verder af.  
    • We gebruiken snelhardend beton. Daardoor is de weg na ongeveer één week opnieuw berijdbaar via tijdelijke opritten. 
    • We beperken momenteel de hinder in de Paanderstraat. 

    Let op: bovenstaande planning is onder voorbehoud en afhankelijk van het weer en onvoorziene omstandigheden.   

    20 mrt 2026

    Update van de werken

    De werken in de Paanderstraat en Leenriestraat lopen volgens plan. Hieronder vind je de laatste stand van zaken en een overzicht van de planning voor de komende periode.  

    Planning 
    • Op maandag 23 maart ronden we de werken aan de nieuwe riolering tot aan de sportvelden af. 
    • Aansluitend breken we de oude riolering op en sluiten we de woningen aan op de nieuwe riolering. 
    • Daarna graven we de grond uit. Dat doen we in stukken van 20 à 30 meter.   
    Bereikbaarheid 
    • Je oprit is tijdelijk niet bereikbaar met de wagen. We leggen wel een wandelpad aan zodat je woning steeds te voet bereikbaar blijft.  
    • In de loop van de week van 23 maart, naarmate de werken vorderen, zal je oprit terug bereikbaar worden via een laag steenslag. 

     

    16 mrt 2026

    Rioleringswerken hervatten vanaf 17 maart

    Vanaf dinsdag 17 maart 2026 hervatten de rioleringswerken na het natte weer van vorige week.

    • De aannemer legt eerst de nieuwe riolering aan tot net voor de parking van de sportsite.
    • Daarna worden de woningen in de Leenriestraat (fase 1) aangesloten op de nieuwe riolering.
    Toegang tot de woningen
    • Binnen deze zone blijft de toegang tot de woningen te voet mogelijk.
    • Daarvoor wordt een steenslagstrook achter een omheining voorzien.
    Praktische afspraken
    • Parkeer jouw wagen voor 7.00 uur buiten de werkzone
    • De aannemer werkt van 7.00 tot 17.00 uur
    Veilig op en rond de werf
    • Voor jouw veiligheid vragen we dat je voldoende afstand houdt van de werfzone.
    • Blijf uit de buurt van de machines en werkputten, en let goed op voor mogelijk struikelgevaar.
    • Heb je hulp nodig om jouw woning te bereiken? Spreek dan gerust de werkmannen aan.
    Bouwverlof aannemer
    • De aannemer is in bouwverlof van 6 tot en met 12 april 2026.

     

    Contact

    Heb je een algemene vraag voor ons? Neem dan contact met ons op via onderstaand contactformulier. We zorgen ervoor dat je bericht spoedig wordt beantwoord.

    Liever telefonisch contact opnemen? Dat kan!

    Het contactcenter staat voor je klaar. 

    • Contactcenter

      • 03 450 45 45

        Tijdens de kantooruren van 8.00 tot 17.00 uur

      • 0800 16 603

        Noodnummer (buiten de werkuren)

    Praktische vraag?

    Contacteer rechtstreeks de aannemer als je praktische vragen hebt over de werf, zoals over de toegankelijkheid, verhuis of leveringen, huisvuilophaling, slechte mobiliteit,…

    • Frank Vanoverschelde

      • frank.vanoverschelde@devagro.be
      • 056 70 37 44

    FAQ

    Een vraag over de werken in jouw buurt? Bekijk hieronder de meest gestelde vragen.

    Geen antwoord gevonden? Bel 03 450 45 45 of mail naar contact@aquafin.be.

    Hinder

    We proberen de hinder voor bewoners, handelaars en weggebruikers zo klein mogelijk te houden. Daarom wordt elk project zorgvuldig voorbereid en gefaseerd uitgevoerd in overleg met de gemeente. Door in fases te werken, spreiden we de hinder in de tijd. Voor elke fase stellen we een duidelijk omleidingsplan op. De aannemer is verantwoordelijk voor het plaatsen en onderhouden van signalisatie en moet ervoor zorgen dat woningen en handelszaken zoveel mogelijk bereikbaar blijven. We houden bovendien rekening met lokale activiteiten zoals markten, kermissen of wielerwedstrijden.

    Als je door de werken tijdelijk moet sluiten, heb je mogelijk recht op een sluitingspremie van het Agentschap Innoveren en Ondernemen (VLAIO). De premie bedraagt 80 euro per sluitingsdag.

    Meer informatie over de sluitingspremie kan je vinden op de website van VLAIO.

    • Meer informatie over de sluitingspremie

    In principe niet. Uitzonderlijk kan een aannemer in de zomermaanden vroeger starten, bijvoorbeeld rond 5 uur ’s ochtends. Zo kan de werkploeg tijdens warme dagen vroeger stoppen. Bewoners worden in dat geval altijd vooraf op de hoogte gebracht.

      Bereikbaarheid

      Waar mogelijk voeren we de werken uit in meerdere fases. De straten worden deel per deel opengebroken en afgewerkt met een voorlopige verharding (zoals een laag steenslag). Zo zorgen we ervoor dat je straat op zijn minst gedeeltelijk bereikbaar blijft. Op sommige momenten kan je een tijdje niet met de auto tot voor je deur. Bijvoorbeeld wanneer de sleuf voor de rioolbuizen open ligt, wanneer de aannemer de boordstenen of het asfalt aanlegt of wanneer het beton moet uitharden. De aannemer informeert je vooraf. 

      Je woning blijft wel steeds bereikbaar te voet. De aannemer is verplicht om hoogteverschillen uit te vlakken (bijvoorbeeld met een extra laag zand) of een tijdelijke overbrugging te voorzien.

      In samenwerking met het gemeentebestuur en Aquafin stelt de aannemer een plan op met de nodige omleidingen voor het verkeer. Dit plan wordt goedgekeurd door de politie. Daarbij besteden we extra aandacht aan de bereikbaarheid van handelszaken. Ook voorzien we veilige toegangswegen voor fietsers en voetgangers. Als de werken vorderen, passen we de omleidingen waar nodig aan. 

      De aannemer is verantwoordelijk voor duidelijke en correcte signalisatie.

      Nee. Wanneer er specifieke werken plaatsvinden, kan je tijdelijk niet met de auto op je oprit. Dat is bijvoorbeeld het geval wanneer:

      • De rioolbuizen voor je deur worden gelegd
      • De boordstenen van de rijweg en/of het fietspad worden gegoten in beton
      • De funderings- en asfaltlagen van de rijweg en/of het fietspad worden gelegd

      Hoe lang je je oprit niet kan gebruiken, hangt af van de uithardingstijd van het beton of de koeltijd van het asfalt. De aannemer verwittigt je vooraf wanneer de oprit even niet toegankelijk zal zijn.

      We informeren Bpost over de geplande werken. Je pakketten worden dan geleverd bij het dichtstbijzijnde afhaalpunt. 

      Met de verantwoordelijken van de huisvuilophaaldiensten maken we goede afspraken. Wanneer de rioolwerken bezig zijn, kan de vuilkar niet in de straat. De aannemer voorziet dan inzamelpunten op het dichtstbijzijnde kruispunt dat wel voor de huisvuilophaler bereikbaar is. We informeren je vooraf of je de vuilzakken zelf naar een inzamelpunt moet brengen of dat de aannemer hiervoor zorgt.

      Ja, dat kan. Verwittig de aannemer minstens één week op voorhand wanneer je een verhuis plant of een belangrijke levering verwacht. De aannemer kan hier dan in de mate van het mogelijke rekening mee houden in zijn weekplanning.

        Wateroverlast

        Een gescheiden rioleringsstelsel verkleint de kans op wateroverlast.

        In een gemengd rioleringsstelsel worden regen- en afvalwater samen afgevoerd via één buis. Bij hevige regen kan dat systeem de grote hoeveelheid water niet altijd verwerken. Daarom bouwen we in zo’n stelsel overstorten in: nooduitlaten die tijdelijk verdund afvalwater afvoeren naar een beek of bufferbekken om straten droog te houden. Dat werkt als een veiligheidsklep. Dit is niet ideaal omdat er vuil water in de natuur terechtkomt.

        In een gescheiden rioleringsstelsel krijgt het regenwater een aparte leiding. Het stroomt niet naar de zuiveringsinstallatie. Het kan lokaal in de bodem infiltreren, opgevangen worden in een regenwaterput of via een regenwaterleiding worden afgevoerd naar een gracht of beek. Daardoor raakt het afvalwatersysteem niet overbelast en is de kans op overstorten of overstromingen veel kleiner.

        Na rioolwerken kan het grondwaterpeil stijgen. Dit komt omdat oude rioolbuizen lekken vertonen. Door deze kleine openingen sijpelt grondwater binnen dat samen met het afvalwater wordt afgevoerd. Hierdoor daalt het grondwaterpeil tot onder het niveau van de kelder. Dit zorgt ervoor dat kelders droog blijven, ook al zijn ze niet volledig waterdicht.
        Wanneer nieuwe, waterdichte riolen geplaatst worden, verdwijnt die onbedoelde afvoerfunctie. Het grondwater keert dan terug naar zijn natuurlijke niveau. Komt het oorspronkelijke grondwaterpeil boven het kelderniveau en is de kelder onvoldoende waterdicht, dan zal er grondwater langs de vloer of de muren binnensijpelen.
        Daarnaast kan het waterniveau in de openbare riolering na de werken hoger liggen dan voordien. Daardoor kan bij hevige regen het rioolwater terugstromen naar je woning als er afvoeren of toestellen in de kelder aanwezig zijn die lager liggen dan de straatriolering.

        Een goede voorbereiding kan veel problemen vermijden. Controleer: of je kelder voldoende waterdicht is; of er afvoerbuizen of toestellen in de kelder zijn die lager liggen dan de straatriolering. Bekijk hier welke maatregelen je kunt nemen om te voorkomen dat er water uit de riool je kelder binnenstroomt.

          Aanleg en herstel van de wegenis

          Beton heeft tijd nodig om volledig uit te harden. Na het gieten, duurt het ongeveer drie weken voor het beton zijn definitieve sterkte bereikt. Als je vroeger over het beton rijdt, kan het barsten of verzakken. Daarom blijft de straat of oprit tijdens die periode afgesloten, zodat de verharding mooi egaal en stevig kan uitharden. Bij nieuw aangelegde klinkers heeft het voegzand tijd nodig om in te zakken en moet de ondergrond uitharden. Zo blijft het wegdek stevig en egaal.

          De werken gebeuren in fases. Eerst wordt de riolering aangelegd en daarna een onderlaag in asfalt. De toplaag volgt pas wanneer alle andere werken in de straat klaar zijn. Zo vermijden we naden in het wegdek.

          Koude temperaturen hebben een negatief effect op de kwaliteit van het asfalt. De temperatuur moet hoger liggen dan 5°C of 10°C (afhankelijk van het soort asfalt), anders gaat het asfalt te snel uitharden en wordt het korrelig. Zo kunnen er putten in de weg ontstaan. Bij regen ontstaat een ander probleem: het water koelt het asfaltoppervlak te snel af en verhindert de juiste binding met de ondergrond. Om die redenen wordt asfalt alleen gelegd bij droog en voldoende warm weer.

          In beton zit water dat tijdens het uitharden verdampt. Bij temperaturen onder 5°C kan dat water bevriezen, waardoor het beton zijn stevigheid verliest. De aannemer mag enkel beton gieten bij kouder weer als er speciale maatregelen genomen worden. Dat gebeurt alleen als de leidend ingenieur van het studiebureau dit goedkeurt.

          Ja. Na afloop van de werken herstelt de aannemer je oprit of voortuin in de oorspronkelijke staat. Eventuele schade aan klinkers of verharding door de werken wordt netjes hersteld of vervangen.

            Afkoppelingswerken

            • Afkoppelen betekent dat afvalwater en regenwater elk een eigen afvoer krijgen.
              • Afvalwater komt uit je woning: toilet, douche, keuken, wasmachine.
              • Regenwater stroomt van je dak, terras of oprit.
            • In een afgekoppeld systeem:
              • gaat het afvalwater via de riolering naar de zuiveringsinstallatie,
              • terwijl regenwater apart wordt opgevangen, in de bodem kan infiltreren of naar een regenwaterput of gracht wordt geleid.
            • Door die scheiding verkleinen we de kans op wateroverlast, ontlasten we de zuiveringsinstallaties en beschermen we de leefomgeving.

            1. Regenwater hoort niet in de riool

            Wanneer regenwater in de riool terechtkomt, raakt het rioleringsstelsel sneller vol bij hevige regen. Daardoor kunnen straten overstromen. Regenwater komt beter rechtstreeks in de natuur terecht: via infiltratie, een regenwaterput, gracht of beek.

            2. Waterzuiveringsinstallaties werken efficiënter

            Regenwater verdunt het afvalwater dat naar de waterzuiveringsinstallaties stroomt. Daardoor werkt de zuivering minder goed. Door regenwater apart af te voeren, kan de installatie zich volledig richten op het afvalwater.

            3. Minder energie, lagere kosten

            Minder water in de waterzuiveringsinstallatie betekent minder energieverbruik. Dat is beter voor het milieu én je portemonnee.

            Welke opties je hebt, kan per project verschillen. In elk project heb je sowieso volgende twee opties:

            1. Je voert de afkoppelingswerken zelf uit

            Ben je handig en wil je graag zelf aan de slag? Dan kan je de werken zelf uitvoeren.

            2. Je kiest zelf een aannemer

            Je kan ook een aannemer naar keuze inschakelen om de werken voor jou uit te voeren.

            In sommige projecten is er nog een derde optie:

            3. Je kiest voor een aannemer van Aquafin

            Bij sommige projecten kan je kiezen om een gemeenschappelijke aannemer te gebruiken die door Aquafin wordt aangesteld. De afkoppelingswerken worden woning per woning afgewerkt. Zo hoeft je tuin niet langer open te liggen dan nodig.

            De afkoppelingsdeskundige stelt voor jou een afkoppelingsdossier op met de uitvoeringsopties die op jouw situatie van toepassing zijn. In dat dossier geef je vervolgens aan welke optie je kiest.

            De kosten voor de scheiding van het afval- en regenwater van de woning zijn voor de eigenaar. Sommige gemeenten geven subsidies of een tussenkomst. Dit verschilt per gemeente. Informeer dus zeker bij jouw lokaal bestuur.

            Sinds juli 2011 wordt een keuring van het private rioleringsstelsel opgelegd voor elke woning die langs een traject ligt waar de afkoppeling van regenwater verplicht is. Je dient een conform keuringsattest voor te leggen wanneer jouw drinkwatermaatschappij hierom vraagt.

            Als je niet tijdig afkoppelt of niet voldoet aan de regels, kan de gemeente:

            • de aansluiting tijdelijk weigeren,
            • of een boete of extra kosten aanrekenen voor het uitvoeren van de werken op jouw kosten.

              Schade

              Voor de start van de werken laten we de stabiliteit van de ondergrond en het grondwaterpeil onderzoeken. Op basis van die resultaten kiezen we de meest geschikte werkmethode. 

              Daarnaast gebruikt de aannemer machines die afgestemd zijn op de omgeving en de grootte van het project. Er wordt rekening gehouden met het geluidsniveau, trillingen, de wendbaarheid van de machines en het veilig oppompen van grondwater om schade te vermijden.

              Voor de werken beginnen en tijdens de uitvoering ervan nemen we maatregelen om schade te voorkomen. Ben je van mening dat je schade hebt geleden door onze werken? Neem dan de volgende stappen:

              1. Breng de werftoezichter op de hoogte van jouw vaststelling.
              2. Stuur een brief naar Aquafin, t.a.v. dienst Verzekeringen, Dijkstraat 8, 2630 Aartselaar. Vermeld de geleden schade en voeg in bijlage een gedetailleerd en becijferd herstelbestek toe. Of stuur een mail met al deze informatie naar verzekeringen@aquafin.be.
              3. Nadat we jouw schademelding hebben ontvangen, onderzoeken we of er een oorzakelijk verband is tussen de schade en de Aquafin-werken.
              4. Als er een verband kan zijn met de werken, dan doet we aangifte bij onze verzekeraar. Die stelt een expert aan en belegt een expertisevergadering bij de schadelijder. De schade, het oorzakelijke verband en de omvang van de schade worden met alle betrokken partijen besproken. Het schadegeval wordt nadien afgehandeld in functie van de vaststellingen en de afspraken die op de expertisevergadering werden gemaakt.
              5. Is er geen verband met de Aquafin-werken? Dan krijg je hierover duidelijk bericht van de expert of van ons.

              Sommige schade wordt pas zichtbaar na verloop van tijd. Meld dit alsnog zo snel mogelijk via verzekeringen@aquafin.be. We bekijken dan of er nog een verband kan zijn met de uitgevoerde werken.

              Wanneer we op jouw terrein gronden innemen voor de aanleg van leidingen, gebeurt dit via een onderhandelaar. De aannemer is verantwoordelijk voor de uitvoering van de werken en het degelijk herstel van de werkzone op jouw terrein. Als de werken niet werden uitgevoerd zoals eerder met de onderhandelaar was besproken, dan meld je dit het best vóór het einde van de werken aan:

              • De onderhandelaar
              • De aannemer
              • Het Aquafin-contactcenter: 03 450 45 45 of contact@aquafin.be (op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur)

                Communicatie en contact

                We houden bewoners op verschillende manieren op de hoogte:

                • Bij de start van elke fase ontvang je een brief van ons met uitleg over de planning en wat er verandert.
                • De aannemer stuurt brieven over wat er op korte termijn in je straat zal gebeuren.
                • Elk project heeft een eigen projectpagina op onze website. Je kan alle projecten terugvinden op de webpagina.
                • Je kan de werftoezichter op elk moment aanspreken als je vragen of bezorgdheden hebt. De toezichter is dikwijls aanwezig op de werf of te vinden in de werfkeet.
                • De buurt kan samen een afgevaardigde kiezen die de werfvergaderingen bijwoont en alle belangrijke informatie doorgeeft aan de buurtbewoners.

                Wanneer de planning wijzigt, bijvoorbeeld door slecht weer of andere onvoorziene omstandigheden, worden de bewoners op de hoogte gebracht.

                Dat gebeurt via:

                • een bewonersbrief in de brievenbus,
                • een update op de projectpagina op onze website.
                • Je kan je ook inschrijven op de digitale nieuwsbrief van het project. Zo ontvang je updates rechtstreeks in je mailbox.

                Je kan steeds terecht bij ons contactcenter via contact@aquafin.be of 03 450 45 45 (op werkdagen van 8 tot 17 uur). Geef het projectnummer door, wat er aan de hand is en waar het probleem zich bevindt.

                Elke melding wordt geregistreerd en opgevolgd. De werftoezichter bekijkt de situatie, bespreekt ze met de aannemer en zorgt voor een gepaste oplossing. Als het probleem niet meteen opgelost kan worden, word je op de hoogte gehouden van de volgende stappen en de verwachte timing.