Wat doen we?

20046A - Verbindingsriolering Romershoven

Na de werken van de nutsbedrijven komt de aannemer van Aquafin op de werf. De rioleringswerken verlopen meestal volgens een vast stramien.

In een gescheiden rioleringsstelsel worden het afvalwater en het regenwater gescheiden afgevoerd. Het propere regenwater wordt afgekoppeld van de riolering en kan, bijvoorbeeld, ter plaatse in de bodem insijpelen. Zo worden de grondwaterreserves aangevuld. Het regenwater kan ook vertraagd worden afgevoerd naar waterlopen in de buurt langs een regenweerafvoerleiding of langs grachten. Op deze manier voorkomen we de wateroverlast die veroorzaakt wordt wanneer een gemengd rioleringsstelsel het overtollige regenwater niet kan slikken. Het afvalwater wordt dan weer via een droogweerafvoerleiding naar een rioolwaterzuiveringsinstallatie getransporteerd.

Informatiefiche

Project nr
20046A
Projectmanager
Jelle Jaemers

Wie doet wat?

Werken in opdracht van Aquafin

  • Rioleringswerken en wegenisherstel in de Paneelstraat vanaf de Winterbeek, de Hanterstraat en de Romershovenstraat tot huisnummer 113B.

Werken in opdracht van Fluvius

  • Rioleringswerken in de Romershovenstraat vanaf huisnummer 113B, de Sitsingerstraat, de Sint-Jansstraat, de Winkelstraat en de Wijngaardstraat

Werken in opdracht van de gemeente Hoeselt

  • Vernieuwing van de rijweg en aanleg van voetpaden

Kostprijs

Aquafin NV:
€3.333.962,83
Fluvius:
€3.594.668,66
Gemeente Hoeselt:
€1.149.557,48
Total:
€8.078.188,97