Projectoverzicht

20793V - Rioleringswerken langsheen RW 286 Vinkstraat vanaf Wijgmaal.
Laatst bijgewerkt: 13 mrt 2025

Dit project volgen

  • Krijg belangrijke info
  • Geef je mening over de werken
Ja, stuur me de nieuwsbrief

Startdatum: 05 augustus 2024

De werken zullen 8 maanden duren

Ja, houd me op de hoogte via WhatsApp

 

Waarom deze werken?

  • In een groot deel van de Vinkstraat ligt momenteel geen riolering. De woningen lozen hun afvalwater ongezuiverd op de waterlopen.
  • In andere delen ligt een oud rioleringsstelsel waar ook nog een aantal grachten en beken op aansluiten. Het geheel is sterk verouderd.
  • Dat zorgt voor milieuvervuiling en verhoogt de kans op wateroverlast.

 

Wat doen we?

  • Eerst werken de nutsmaatschappijen aan hun netten: Fluvius vernieuwt het elektriciteitsnet, de gasleidingen en de straatverlichting, De Watergroep voert werken uit aan de drinkwaterleiding en Proximus en Telenet brengen hun bovengrondse leidingen ondergronds.
  • We leggen een nieuw, gescheiden rioleringsstelsel aan in de Vinkstraat tussen de Wijgmaalsesteenweg en de Brugstraat. Daarmee worden regen- en afvalwater apart opgevangen. We vernieuwen ook de riolering in de Wijgmaalsesteenweg tussen de Vinkstraat en de Leibeek.
  • Het afvalwater wordt aangesloten op de bestaande hoofdriolering in de Wijgmaalsesteenweg en gaat zo naar de rioolwaterzuivering.
  • Het regenwater wordt afgevoerd via de lokale grachten en waterlopen.
  • Na de riolweringswerken herstellen we de wegenis. De gemeente Haacht legt nieuwe fietspaden en voetpaden aan.

 

Wanneer?

  • De werken zijn in volle gang.
  • We verwachten dat ze tot eind 2025 zullen duren.

Nieuws en updates

  • 24 feb 2025

    Heraanleg Vinkstraat Fase 2C

     

    Later deze week zetten we de heraanleg verder van de Vinkstraat tussen de Groenstraat en Vinkstraat 29A.

     

    Planning

    • De aannemer plaatst een geleidingskoord dat de locatie en hoogte van de nieuwe boordstenen aangeeft.
    • Gelieve deze koord niet te verplaatsen: bij foute aanleg van de boordstenen moet dit opnieuw gebeuren en duurt de hinder enkel langer.
    • Op woensdag 26 en donderdag 27 februari leggen we de kantstroken aan in ter plekke gestort beton.
    • Op 3 maart leggen we de fundering van de rijweg aan.
    • Op 4 maart volgt de onderlaag asfalt.
    • Vanaf dat moment en tot 28 maart leggen we de fietspaden aan, te beginnen met de fundering en boordstenen.

     

    Toegankelijkheid

    • Tijdens de aanleg van de boordstenen en het asfalt is de werkzone niet toegankelijk met de wagen.
    • Zodra de geleidingskoord geplaatst is zijn de opritten en garages niet bereikbaar met de wagen. Dit zal enkele weken duren, totdat het fietspad er ligt.
    • Woon je tussen de Vinkstraat 29A en de Wijgmaalsesteenweg, dan kan je de komende week de straat verlaten via de Wijgmaalsesteenweg. Woon je tussen de Brugstraat en de Groenstraat, dan kan je de straat verlaten in de richting van de Brugstraat.
  • 12 feb 2025

    Rioolreinigingen in de Vinkstraat op 13/02 en 14/02

    Op donderdag 13/2 en vrijdag 14/2 reinigen we de nieuwe riolering in de Vinkstraat. 

    • Dit kan drukstoten veroorzaken in de leidingen van je woning. 
    • Daarom raden we aan om tijdens de werkuren toiletten en aflopen goed af te dichten.

     

    Om deze reiniging uit te voeren openen we meerdere inspectieputten in de straat, waardoor de doorgang voor auto's beperkt is. Hou rekening met mogelijke wachttijden.

  • 05 feb 2025

    Beperkte doorgang in de Vinkstraat en binnenkort rioolreinigingen

     

    • Wij zijn gestart met werken in de Wijgmaalsesteenweg. Hierdoor is er geen doorgaand verkeer meer mogelijk in de Wijgmaalsesteenweg tussen de Vinkstraat en nr 81 (t.h.v. de broodautomaat). Het kruispunt zelf blijft wel open.
    • Deze week voeren we op meerdere locaties tussen Vinkstraat 57 en Vinkstraat 20A werken uit. Hierdoor is doorgang niet altijd mogelijk.
    • Op 12, 13 en 14 februari voeren we opnieuw rioolreinigingen uit. Hierdoor kan de doorgang beperkt zijn. Gelieve hier rekening mee te houden.
    • Tussentijdse updates volgen via de whatsapp-groep. Meld je aan om op de hoogte te blijven. 

Dit project volgen

  • Krijg belangrijke info
  • Geef je mening over de werken
Ja, stuur me de nieuwsbrief

Nuttige contacten

Contactcenter

03 450 45 45 (elke werkdag van 8u tot 17u)

Contactformulier

Jens Jacobs

Werfleider Colas

Werfkeet: Vinkstraat, tegenover de Brugstraat