Asfalteringswerken in Blauwe Zwaanstraat, Desselgemknokstraat en Harelbekestraat
Donderdag 20 maart staat er heel wat asfalteringswerken op het programma. Een overzicht.
Blauwe Zwaanstraat
Donderdag leggen we in de Blauwe Zwaanstraat op 1 dag 2 lagen asfalt.
Donderdagochtend beginnen we met de onderlaag, in de namiddag volgt de toplaag. Zo beperken we de hinder tot 1 dag.
Parkeer je auto woensdagavond buiten de werkzone. De aannemer start donderdagochtend al vroeg.
Vanaf vrijdag zal er terug toegang zijn tot de doodlopende zijstraat.
Vrijdag verwijderen we de signalisatie en kan je de straat terug inrijden.
Daarna volgen enkele kleinere afwerkingen waarbij de hinder beperkt blijft.
Desselgemknokstraat en Harelbekestraat
Donderdag leggen we ook in deze straten de bovenste laag asfalt.
Parkeer je auto woensdagavond buiten de werkzone.
28 feb 2025
Onderlaag asfalt in Harelbekestraat
Vanaf volgende week maandag zal de aannemer beginnen met de aanleg van de onderlaag asfalt in de Harelbekestraat. We raden je aan om de wagen voor 7u 's morgens buiten de werkzone te plaatsen.
29 jan 2025
Werken hervatten aan Blauwe Zwaanstraat
Morgen, donderdag 30 januari, hervatten we de voorbereidingen voor de rioleringswerken aan de inrit van de wijk Blauwe Zwaanstraat. Volgende week plaatsen we de betonnen constructie in de bouwput en beginnen de rioleringswerken.
Bereikbaarheid
Om de werken vlot en veilig te laten verlopen, wordt er geen autoverkeer toegelaten tijdens de werkuren (weekdagen 7.00 – 17.30 uur).
Moet je overdag weg? Parkeer je auto dan buiten de werfzone.
Buiten de werkuren is toegang tot de wijk mogelijk via de zuidkant (groene pijl).
Uitzondering - Heb je deze week werken gepland? Dan krijgt je leverancier enkel deze week doorgang tijdens de werken.
Te voet of met de fiets geraak je steeds tot aan de woning via de zuidkant. Het is echter veiliger dat je de wijk verlaat via de voetwegel naar de Platanendreef.
Tijdens de werkuren is er te voet of met de fiets geen doorgang mogelijk via de noordzijde, dit om veiligheidsredenen. Passeer je de werf? Respecteer dan de veiligheidsregels.
Afvalophaling
Door de beperkte bereikbaarheid overdag, wordt alle afval vanaf 3 februari tot het einde van de werken verzameld op het afvalophaalpunt (rode pijl).
Breng je afval op de voorziene ophaaldagen tijdig naar het ophaalpunt. Lukt dit niet voor je? Spreek dan de aannemer aan.
Overzicht andere straten
Door het slechte weer schieten de werken in de Harelbekestraat minder vlot op dan voorzien. Vermoedelijk kunnen we midden volgende week de steenslagverharding leggen.
Sinds maandag ligt de onderlaag asfalt in de Desselgemknokstraat.
22 jan 2025
Meer hinder in Blauwe Zwaanstraat vanaf 3 februari
De aannemer voert nu nog voorbereidende werken uit. Vanaf de week van 3 februari starten de eigenlijke werken en zal er meer hinder zijn.
Tijdens de werkuren is in de doodlopende straat sowieso geen doorgaand verkeer mogelijk. Parkeer buiten de werkzone.
Afvalophaling
Met IMOG en de aannemer is afgesproken dat de afvalophaling deze en volgende week gewoon kan doorgaan zoals anders.
Je kan je huisvuil dan voor de woning zetten.
Vanaf 3 februari is dit niet meer mogelijk.
We voorzien in de Blauwe Zwaanstraat aan de kant van de Gaverbeek een tijdelijke afvallocatie.
Breng je afval daar naartoe.
Is dit voor jouw moeilijk omdat je minder mobiel bent? Vraag dan zeker assistentie aan de aannemer/werkmensen.
IMOG komt op de voorziene dagen het afval ophalen op het verzamelpunt.
22 jan 2025
Start opbouw wegenis in Harelbekestraat
In de Harelbekestraat is de riolering aangelegd en alle huizen zijn aangesloten hierop.
De aannemer plaatst nu de straatkolken en geeft daarna de nieuwe wegenis vorm. Tegen eind volgende week brengen we de steenslag aan. Daar kan je met de auto stapvoets over rijden.
Na de steenslag volgt de aanleg van de onderlaag asfalt. Wanneer dit precies kan, hangt af van het weer. We informeren je hier later verder over.
Verschillende andere zijstraten
Momenteel werkt de aannemer in verschillende zijstraten de bermen en de werkzones verder af. Hier is het einde van de hinder in zicht.
22 jan 2025
Desselgem Knokstraat: asfalt uitgesteld naar maandag
Omdat morgen, donderdag 23 januari, veel regen wordt voorspeld, stellen we de aanleg van de onderlaag asfalt uit.
Voorlopig zijn de asfalteringswerken nu voorzien op maandag 27 januari, maar ook dit kan wijzigen bij slecht weer.
Alle andere informatie uit het bewonersbrief van de aannemer blijft geldig, wanneer het asfalt ook wordt geplaatst.
Omdat de vuilkar tijdens de werken niet in de straat kan, voorzien we een ophaalpunt voor huisvuil aan de noordkant van de werkzone in de Blauwe Zwaanstraat.
Breng je huisvuil tegen het normale ophaalmoment naar dit verzamelpunt. Is dit voor jou niet mogelijk? Spreek de aannemer aan. Hij helpt je graag verder.
De aannemer brengt het afval dat op dinsdagavond werd buitengezet naar het ophaalpunt.
16 dec 2024
Planning werken Harelbekestraat
Een van de volgende dagen liggen de rioolbuizen op hun plaats. Daarna sluit de aannemer alle panden aan op de nieuwe riolering.
Wanneer hij hiermee klaar is, begint de aannemer aan de bovenbouw. Volgens de planning zouden deze werken eind februari beëindigd zijn.
Begin maart starten dan de werken in de Spitaalstraat, tussen de Mirakelstraat en de Harelbekestraat. Deze werken worden op elkaar afgestemd.
04 dec 2024
Overzicht geplande werken per straat
Deerlijk - Desselgemknokstraat
In deze straat leggen we de komende dagen de gracht aan. Daarna kuisen we de werf wat op en beginnen we met de heropbouw van de wegenis.
Waregem - Doodlopende deel Knokstraat
Door het aanhoudende natte weer zijn we nog niet kunnen beginnen met de opbouw van de wegenis.
We mikken nu op de loop van volgende week.
De werken verlopen in 3 fasen. We starten aan het einde van de doodlopende straat.
De aannemer informeert de bewoners over de details van de werken en de toegankelijkheid van de woningen. Hij steekt hiervoor briefjes in de bussen.
Waregem - Harelbekestraat deel 2
Woensdag 4 december plaatsen we de bronbemaling. We moeten het grondwaterpeil eerst verlagen zodat we de rioolbuizen in een droge sleuf kunnen aanleggen.
Begin volgende week beginnen we riolering aan te leggen.
Zodra de buizen liggen, sluiten we de sleuf en brengen we steenslag aan. Daar kan je stapvoets over rijden.
Voor de ontsluiting naar de Waregemstraat leggen we een tijdelijke werfweg aan met rijplaten.
Waregem - Harelbekestraat en Achterstraat
Vrijdag 6 december plaatst de aannemer het asfalt in de Achterstraat.
In de Harelbekestraat wordt het resterende deel van de toplaag asfalt aangebracht in het smalle stuk tussen Haerinck en de Deerlijkse weg.
Waregem - Blauwe Zwaanstraat
We bereiden een infobrief voor, specifiek voor de bewoners van de Blauwe Zwaanstraat. Deze brief valt er eind dit jaar in de brievenbussen.