Projectoverzicht
KAP3039 - Kapellen: Grensstr, aanleg RWA-as incl groene cluster (fin)
Laatst bijgewerkt: 30 mrt 2025
Startdatum: 27 mei 2024
De werken zullen 15 maanden duren
Waarom deze werken?
- De riolering in de Grensstraat, A.C. Swinnestraat, Canadalaan en Driehoevenseweg is aan vervanging toe.
- Kapellen en Woensdrecht kampen in deze omgeving met een problematiek van wateroverlast, deels door de verouderde, gemengde riolering die niet meer aangepast is aan de hedendaagse noden.
Wat doen we?
- We leggen een nieuw, gescheiden rioleringsstelsel waarmee regen- en afvalwater apart worden afgevoerd.
- Het afvalwater blijft naar de waterzuiveringsinstallatie gaan. Het regenwater zal via nieuwe leidingen deels infiltreren in de ondergrond en deels via grachten worden afgevoerd naar de Middelwatergang, gelegen in het domein Ravenhof.
- De nieuwe regenwaterleiding zal extra capaciteit hebben om bij zware regenval het regenwater te bufferen en zo de wateroverlast verminderen.
- We coördineren met de gemeente Woensdrecht om de nooduitlaten (overstorten) in Nederland en België te optimaliseren, zodat deze correct werken bij zware regenval.
- Na de rioleringswerken worden de betrokken straten heraangelegd, met fietspaden en verhoogde kruispunten.
Wanneer?
- De werken zijn gestart in maart 2024.
- We verwachten dat ze tot eind 2025 zullen duren.